Diagnostyka

W 2019 roku zakupiliśmy dla Państwa skaner wewnątrzustny 3D.

Zastosowanie skanera wyklucza konieczność pobierania tradycyjnych wycisków i zapewnia Pacjentowi maksymalny komfort.
Skaner precyzyjnie odczytuje warunki w jamie ustnej, tworząc trójwymiarowy obraz uzębienia na monitorze. Na jego podstawie uzyskujemy cyfrowe modele o nieporównywalnej dokładności w stosunku do modeli gipsowych.
Ortodoncja bez wycisków to nie tylko komfort dla pacjenta, to przede wszystkim możliwość dokładniejszego zaplanowania leczenia.
Komputerowe wyciski, ze względu na wyeliminowanie ryzyka popełnienia błędu przez człowieka, to także gwarancja precyzji, a co za tym idzie, idealnie dopasowanego aparatu ortodontycznego.
Skaner wewnątrzustny sprawdza się nie tylko w ortodoncji. To doskonałe narzędzie diagnostyczne. Dzięki niemu uzyskujemy dokładny obraz uzębienia, co umożliwia zaprojektowanie precyzyjnych uzupełnień. Licówki, korony i mosty tworzone są na miarę, dzięki czemu są trwałe, szczelne i komfortowe.

 

Diagnostyka RTG w stomatologii jest bardzo ważna. Dzięki niej lekarz dentysta może ocenić budowę oraz stan zdrowia zarówno pojedynczego zęba, jak i całych łuków, kości twarzoczaszki jak również tkanek szczęki i żuchwy. To nieocenione wsparcie w planowaniu leczenia zachowawczego, ortodontycznego i nie tylko.  

Badanie jest szybkie, bezbolesne i nie wymaga od pacjenta specjalnego przygotowania. Ilość promieniowania, jaką emitują współczesne urządzenia do radiowizjografii cyfrowej jest bardzo niska. 
Zapewniając Pacjentom wysoki poziom usług wyposażyliśmy nasz gabinet w najnowocześniejszy sprzęt do obrazowania radiologicznego. Jest to dla lekarzy doskonałe wsparcie diagnostyczne.
Dysponujemy nowoczesnym aparatem Durr Dental VistaPano S Ceph, który umożliwia wykonywanie zdjęć:
- pantomograficznych, dających ogólny obraz stanu uzębienia pacjenta. Niezbędne do wstępnej diagnostyki i zaplanowania leczenia. Wykonywane również jako zdjęcie kontrolne.
- cefalometrycznych precyzyjnie obrazujących boczne struktury czaszki. Uwidaczniają struktury kostne, a także tkanki miękkie (zarys nosa, warg itp.) oraz zatoki przynosowe. Zdjęcie cefalometryczne wykorzystywane jest głównie w ortodoncji w celu diagnostyki wad zgryzu, oceny wzrostu twarzy, ustalenia planu leczenia oraz do pomiarów.
- skrzydłowo-zgryzowych. Stosowane w celu wykrycia próchnicy i oceny szczelności wypełnień na powierzchniach stycznych zęba.
- dłoni - wykonywane w celu oceny wieku kostnego w ortodoncji i implantologii.
- stawów skroniowo-żuchwowych – pozwalają ocenić stan głowy stawowej, krążka stawowego w tym jego położenie. Zlecane przez laryngologów, stomatologów w sytuacjach różnicujących schorzenia stawów, ucha środkowego, ślinianek przyusznych. Jest to zdjęcie przeglądowe i jest zlecane we wszystkich zaburzeniach oraz dolegliwościach w okolicy stawów skroniowo-żuchwowych. Pomaga zdiagnozować zwichnięcia żuchwy, zaburzenia położenia krążka stawowego, urazy i złamania głowy stawowej, wyrostków żuchwy. Pokazuje zmiany zapalne i zwyrodnienia w obrębie stawu.